ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

داوری نهايی مرحله دوم طرح اعطای مدرك تخصصی به حفاظ تا نيمه آبان‌

فهرست مطالب

جواد تجليان، مدير ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الكريم با بيان اينكه مرحله دوم هشتمين دوره طرح ارزيابی و اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن از پنجم شهريورماه در سراسر كشور آغاز شده است، اظهار كرد: 26 حوزه استانی در سراسر كشور برای بانوان و 17 حوزه استانی نيز برای آقايان در نظر گرفته شد كه هم‌اكنون آزمون‌های شفاهی اين مرحله در تمامی استان‌ها به پايان رسيده است.


مدير ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الكريم در ادامه عنوان كرد: آزمون شفاهی مرحله دوم هشتمين دوره طرح اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن با اعزام داوران حُسن حفظ به حوزه‌های استانی برگزار شد و تلاوت حافظانی كه در رشته‌های 10 جزء، 20 جزء و حفظ كل قرآن حداقل 80 درصد امتيار را كسب كردند، جهت داوری در بخش‌های صوت و لحن، وقف و ابتدا و تجويد در نظر گرفته می‌شوند.


وی يادآور شد: مرحله دوم هشتمين دوره طرح اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن به صورت دو مرحله‌ای است كه مرحله اول آن به صورت شفاهی برگزار شده و مرحله دوم آن نيز در قالب داوری بخش‌های صوت و لحن، وقف و ابتدا و تجويد حافظان قرآن انجام می‌شود كه در نهايت حافظان قرآن كه امتيازات لازم را در بخش شفاهی كسب كرده‌اند، اگر در بخش داوری صوت و لحن، وقف و ابتدا و تجويد نيز امتيازات لازم را كسب كنند، به عنوان قبول‌شدگان مرحله دوم اين طرح خواهند بود.


قبول‌شدگان در مرحله دوم هشتمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به حفاظ، حافظان 10، 20 و 30 جزء قرآن هستند


تجليان در ادامه با يادآوری اينكه قبول‌شدگان مرحله دوم هشتمين دوره طرح اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن، حافظان 10 جزء، 20 جزء و 30 جزء قرآن خواهند بود، ادامه داد: مدارك تخصصی اين حافظان كه مربوط به مرحله دوم طرح اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن است، پس از مشخص شدن نتيجه نهايی در مدت زمان كوتاهی به آنان اعطا خواهد شد.


وی درباره آمار حوزه‌های امتحانی مرحله دوم هشتمين دوره اين طرح گفت: آمار بيشترين حوزه‌های امتحانی در اين دوره به ترتيب متعلق به استان‌های تهران، اصفهان و خراسان رضوی است كه اين استان‌ها بيشترين شركت‌كنندگان در دومين مرحله هشتمين دوره طرح اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن را داشته‌اند و ساير استان‌ها در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.


1132 حافظ کل قرآن در مرحله دوم هشتمین دوره طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن


مدير ارتباطات سازمان دارالقرآن‌الكريم با يادآوری اينكه در مرحله دوم اين آزمون، سه هزار و 91 نفر حضور داشتند، عنوان كرد: بيشترين آمار با تعداد هزار و 132 نفر مربوط به حافظان كل قرآن بود كه در آزمون شفاهی طرح شركت كرده بودند و حافظان 20 جزء و 10 جزء نيز در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.


وی در اين بخش از سخنان خود با بيان اينكه نتايج قطعی مرحله دوم هشتمين دوره طرح اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن نيمه آبان‌ماه اعلام می‌شود، گفت: داوری و ارزيابی تلاوت حافظان 10 جزء، 20 جزء و حافظان كل قرآن تا نيمه آبان‌ماه در تمامی حوزه‌های استانی انجام خواهد شد كه پس از اعلام نتايج اين داوری‌ها به سازمان دارالقرآن‌الكريم در نهايت نتايج نهايی دومين دوره آزمون‌های اين طرح را اعلام می‌كنيم.


حافظان کل قرآن در مرحله دوم این طرح پس از قبولی به مرحله سوم راه می‌یابند


تجليان در ادامه يادآور شد: همچنين حافظان كل قرآن كريم كه در دومين مرحله هشتمين دوره طرح اعطای مدرك تخصصی به حافظان قرآن امتيازات لازم را كسب كرده باشند در حقيقت به مرحله سوم اين طرح راه می‌يابند كه اين موضوع نيز پس از اعلام نتايج آزمون شفاهی مشخص می‌شود و حافظان قرآن در اين مرحله به پرسش‌هايی درباره ترجمه و مفردات قرآن كريم پاسخ می‌دهند.


وی در بخش پايانی سخنان خود به مرحله چهارم اين طرح اشاره كرد و گفت: مرحله چهارم طرح ارزيابی و اعطای مدرك تخصصی به حفاظ قرآن نيز در حوزه تفسير خواهد بود و تمامی اين مراحل در زمان‌بندی از پيش‌ تعيين شده از سوی سازمان دارالقرآن‌الكريم اجرا خواهد شد.


: iqna

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید