ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

سنت حسنه اعتکاف از مظاهر قدرت انقلاب اسلامی در نهادسازی است

فهرست مطالب

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، عصر امروز پنجشنبه، 18 اردیبهشت‌ماه، بیانات حضرت آیت‎الله‌العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد مرکزی اعتکاف که 15 اردیبهشت 93 برگزار شده بود، در جشنواره سراسری اعتکاف در مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) قم منتشر شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار، شوق عمومی و اقبال حیرت‎انگیز به سنت حسنه اعتکاف را از جمله برکات الهی و از مظاهر قدرت انقلاب اسلامی در نهادسازی خواندند و تأکید کردند: متصدیان و مباشران این سنت نبوی باید با برنامه‌ریزی هوشمندانه و همچنین شناسایی آسیب‌ها و تهدیدها، زمینه هر چه نزدیک‌تر شدن ذهن و دل معتکف به خداوند و طهارت روحی او را فراهم کنند.
آیت‎الله‌العظمی خامنه‌ای، عبادت اعتکاف را به جان خریدن ریاضتی همراه با شوق و رغبت برای ارتقای معنویت توصیف کردند و افزودند: عشق وصف‌ناپذیر جوانان به اعتکاف پس از انقلاب اسلامی که امروز در مساجد و دانشگاه‎های سراسر کشور نمود دارد، باید به عنوان فرصتی ارزشمند قدر دانسته شود.
ایشان با بیان این که فرصت اعتکاف باید مختص به عبادت و توجه بیشتر به خداوند متعال باشد، گفتند: آموختن و تجربه‌ معاشرت اسلامی، ارتباط دوستانه و برادرانه با معتکفان و همچنین تعلیم و تعلّم معارف دینی از جمله‌ فرصت‌های این مراسم نورانی است.
رهبر انقلاب، برنامه‌ریزی هوشمندانه و آسیب‌شناسی متناسب با روح و معنای اعتکاف را ضروری دانستند و خاطرنشان کردند: در برنامه‌ریزی‌ها اصل باید بر نزدیک کردن ذهن و دل معتکف به خداوند و در مقابل انقطاع از جنجال‌ها و حاشیه‌های متعارف جامعه و زندگی باشد.

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید