ورود

ثبت نام

موسسه قرآن و نهج البلاغه
home-icone
Institute of Quran & Nahjul Balaghah

چرا تبخال می زنیم؟

چرا تبخال می زنیم؟

فهرست مطالب

قدیمی‌ها فکر می‌کنند تب‌خال شوک عصبی بدن را بیرون می‌ریزد و آن را نشانه خوبی می‌دانند غافل از اینکه تب‌خال منشأ ویروسی دارد و به راحتی قابل انتقال است.

 

تب خال یک نوع بیماری ویروسی است که دو نوع ویروس HPV آن را در دو بخش بدن، یکی در اطراف دهان و صورت و دیگر در ناحیه تناسلی ایجاد می‌‌کند.

 

وی افزود: ممکن است در مرتبه اول پس از ورود ویروس به بدن فرد دچار درد و تب شود و حتی غدد لنفاوی متورم شده و جوش‌های کوچکی بروز کند.

 

به گفته این متخصص پوست و مو به مرور این ضایعه بزرگ‌تر و ضخیم می‌شود و در حالت عادی ۵< SPAN style=”LINE-HEIGHT: 200%; FONT-FAMILY: ‘Tahoma’,’sans-serif’; FONT-SIZE: 9pt; mso-fareast-font-family: ‘Times New Roman'” lang=AR-SA> تا ۷ روز برای بهبودی زمان نیاز دارد.

 

عضو مرکز تحقیقات پوست و جزام در پاسخ به اینکه چرا برخی مدام در اطراف دهان خود تب خال می‌زنند و آیا تب خال به دلیل استرس ایجاد می‌شود، گفت: هرچه سیستم ایمنی بدن ضعیف تر باشد احتمال ابتلا به تبخال نیز بیشتر است.

 

البته استرس شدید و قرار گرفتن در مقابل نور آفتا
ب، مصرف داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی و بیماری‌های زمینه‌ای
می‌تواند در تشدید بروز تبخال مؤثر باشد.

 

فیروز گفت:‌ افرادی که این ویروس را در بدن خود دارند ممکن است مجدد با تبخال درگیر شوند که متأسفانه هیچ دارویی برای از بین بردن این ویروس در بدن وجود ندارد.

 

وی در مورد راه‌های انتقال این ویروس گفت: تماس مستقیم یا غیر مستقیم از طریق وسایل آلوده می‌تواند این ویروس را انتقال دهد و به مبتلایان توصیه می‌کنیم تا از کمپرس آب یخ برای کنترل تب خال استفاده کنند.

 

این متخصص پوست و مو به افرادی که بیش از ۶ ما در سال تبخال می‌زنند یا تبخال آنها دیر بهبود می‌یابد، توصیه کرد با مراجعه به پزشک متخصص از داروی خوراکی یا تزریقی برای مهار ویروس بهره گیرند.

 

نقل از خبرگزاری فارس

 

http://harimeyas.com

به این مطلب امتیاز دهید:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

فرصت ویژه برای علاقه مندان به نویسندگی

شما می توانید مقالات خود را با نام خود در وب سایت موسسه منتشر نمائید. برای شروع کلیک نمائید.

نویسنده مقاله باشید